JA University - шаблон joomla Продвижение

Obec Hlušovice

Cyklisté na Olomoucku pomáhali svým pohybem handicapovaným

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Celkovou sumu  Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.

 Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže. V úterý 25. srpna v Olomouci a ve středu 26. srpna u Hlušovic na Olomoucku pro ně 5 005 lidí vyjelo částku 25 025 Kč.

Do pomoci handicapovaným se zapojil také starosta Hlušovic Jaromír Malý, který svým průjezdem podpořil handicapované na cestě k vysněným handbikům.

Že se získá dostatek peněz, věří i pětadvacetiletý Pavel Brož z Nového Města na Moravě, který je vášnivý sportovec a navzdory svému handicapu se chce vrátit k cyklistice. Nechybí mu ani chuť, ani vytrvalost. Jediné, co mu chybí, je handbike, na kterém by mohl jezdit a závodit.

Svým pohybem mohou lidé Pavlovi a dalším handicapovaným pomáhat i nadále. Birell brána bude na cyklostezkách až do 31. srpna a pomoct tak může každý. Čím více lidí projede, tím vyšší částka půjde na kola a handbiky. Seznam jejích zastávek najdete na www.birelljizda.cz