JA University - шаблон joomla Продвижение

Obec Hlušovice

Ze života seniorů, 5.12.2014

Letošní rok uběhl jako voda a už jsou tady zase vánoční svátky. Je čas bilancovat, co se nám povedlo a nepovedlo.

To, co jsme si předsevzali na přelomu roku 2013 – 2014, se nám podařilo uskutečnit. 7. března jsme uspořádali tradiční jarní posezení, 21. května byl vypraven zájezd do Brna na hrad Špilberk a nedalekou přehradu. Senioři se také významně podíleli na pořádání letní slavnosti. O těchto akcích jsme informovali v minulých číslech časopisu.

17. září se uskutečnil vydařený zájezd na hrad Svojanov a zámek Úsov. Zámek Úsov navštívil mnohý z nás již ve školních letech. Překvapením byl hrad Svojanov nedaleko Poličky. Hrad byl v posledních letech rekonstruován za přispění EU nákladem necelých 30 milionu Kč. Pro příští rok připravujeme za přispění obce opět dva zájezdy. Na jaře zájezd do Znojma, ale druhý zájezd ještě vybíráme. Není to vůbec jednoduché, protože jsme v rámci jednodenních zájezdů již navštívili všechna významná místa v dostupném okolí.

5. prosince jsme se opět tradičně sešli v kulturním domě na předvánočním posezení, kde se hodnotil uplynulý rok. V rámci programu bylo milé vystoupení dětí místní mateřské školy pod vedením paní Ivy Urbišové. Působivé bylo také vystoupení juniorského tanečního páru, sourozenců Daniela a Barborky Borůvkových z tanečního klubu OLYMP Olomouc. Myslím, že v brzké době o tomto mladém tanečním páru, který již dnes soutěží na mezinárodní úrovni, uslyšíme. Po celou dobu programu hrála malá kapela k poslechu i tanci. Podle názoru přítomných se akce vydařila.

Senioři se také podíleli na přípravě a realizaci předvánočního jarmarku. Prodávalo se tradiční vánoční pečivo, zajištěno bylo občerstvení a příjemnou náladu udržoval nejen „svařák“, ale také reprodukovaná hudba. Je možné konstatovat, že akce na konci roku se vydařily tak, jako celý rok.

Před koncem roku už mají rodiče a prarodiče plnou hlavu starostí, čím zase těm našim potomkům udělat pod stromečkem radost. Možná je to jednodušší v tom, že v obchodech je všeho zboží dostatek, ale na druhou stranu co vybrat, když ty naše děti už mají kde co a vymyslet překvapení je někdy opravdu nad naše síly.

A tak vám všem přejeme hodně štěstí a trpělivosti při nákupu dárků, pohodu o vánocích a všem hodně zdraví v novém roce.

Za seniory Milan Skřivánek